portal osiedli, dzielnic i miast

Kartuzy - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gorące tematy » Forum » Rwa kulszowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rwa kulszowa

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jambala 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sty 14, 2014 23:22
Posty: 89
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Sob Lut 04, 2017 21:13    Temat postu: Rwa kulszowa

Moja mama ma problem z rwą kulszową. Dużo na ten temat czytałam, bo chcę jej jakoś pomóc. Im więcej na ten temat czytam, tym bardziej orientuje się że chyba niezbędna pomoc specjalisty. Co prawda są ćwiczenia pomagające walczyć z tym bólem, chodzi mo ćwiczenia jak na przyklad te: https://www.doz.pl/czytelnia/a12143-Rwa_kulszowa_-_pozycje_i_cwiczenia_zmniejszajace_ucisk_na_nerw_kulszowy ale jednak nie jestem w stanie coś poradzić "długofalowo". Nie wiem czy mamy iść do lekarza poz czy od razu do jakiegoś specjalisty. A jeśli do specjalisty - to do jakiego? Chce jakoś mamie ulżyć w bólu - jeśli ktoś miał z tym kontakt, to wiecie o czym mówię. Liczę bardzo na jakieś porady. Bardzo proszę o informację.
daulinka 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lut 18, 2017 20:09
Posty: 2
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 20:25    Temat postu: Re: Rwa kulszowa

Rwa kulszowa występuje częściej u osób, których dieta uboga jest w wapń, sole mineralne i witaminy. Pojawieniu się dolegliwości i ich nawrotom sprzyja także gwałtowne oziębienie ciała, np. tzw. "przewianie" czy też wejście do zimnej wody w upalny dzień.
____________
odwiedź mój pamiętnik
dgnix12f 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Mar 05, 2017 18:43
Posty: 3
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 19:56    Temat postu: Re: Rwa kulszowa

Moja udręka trwała 3 miesiące. Leki zarówno doustne, jak i domięśniowe nie pomagały. Skorzystałam z 20 zabiegów rehabilitanta (masaż + laser), po których pojawiły się pierwsze oznaki poprawy. Mogłam wtedy zmniejszyć dawkę leków przeciwbólowych. W ramach domowej rehabilitacji sama ćwiczyłam używając taśmy lateksowej do rozciągania kończyny, zakupiłam także wałek do masażu oraz rower magnetyczny. Dzięki codziennym ćwiczeniom ból znacznie się zmniejszył, mogłam poruszać się swobodniej. Pragnę polecić wszystkim, którzy samodzielnie chcą walczyć z problemem, zakup wspomnianego powyżej sprzętu oraz życzę dużo zdrowia, jak i cierpliwości w walce z tą dolegliwością. Smile
____________
wypożyczalnia kamperów
malalaki 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 20, 2017 20:50
Posty: 3
Skąd: Gdańsk,Zaspa

PostWysłany: Wto Mar 21, 2017 21:27    Temat postu: Re: Rwa kulszowa

By nie dopuścić do nawrotu rwy kulszowej:
Unikaj gwałtownych ruchów, nagłych skłonów, obrotów, biegania.
Podnosząc cokolwiek z podłogi, kucnij, zamiast się pochylać z wyprostowanymi nogami. Przenoszony przedmiot trzymaj blisko siebie w obu rękach. Myjąc wannę lub odkurzając pod meblami, przyklęknij na jedno kolano.
Torbę na jedno ramię zastąp plecakiem, zakupy rozkładaj do dwóch siatek, by równo obciążyć obie strony ciała.
Podczas długiego stania przenoś ciężar ciała z nogi na nogę.
Systematycznie wykonuj zalecone przez rehabilitanta ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa i brzucha.
Pływaj, zwłaszcza stylem grzbietowym, który wzmacnia mięśnie kręgosłupa, rąk i nóg.

piękny tort komunijny
gahtex 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Pon Cze 26, 2017 14:31
Posty: 4
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 14:36    Temat postu: Re: Rwa kulszowa

Osoba cierpiąca z powodu rwy kulszowej powinna zostać w łóżku leżąc na płaskiej powierzchni ze zgiętymi pod kątem prostym stawami kolanowymi i biodrowymi. Ulgę przynosi leczenie borowinowe i leczenie ciepłem (np. przykładanie termoforu). Chory powinien przyjmować leki znieczulające i rozluźniające mięśnie. W leczeniu stosuje się również masaże i specjalne ćwiczenia ruchowe.
żłobek Grodzisk Mazowiecki
dgendasx 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Sob Paź 21, 2017 21:29
Posty: 3
Skąd: zaspa

PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 21:35    Temat postu: Re: Rwa kulszowa

Ja mialam 6 masazy u profesjonalnych terapeutow i nic bol tylko sie nasilal jestem w tym stanie ponad m-c mam ochote popelnic samobojstwo wydalam juz kolo 2tys rezonans tez robiony opis na cala strone A4 przez srodki p/bolowe zniszczony uklad pokarmowy lekarze przy rwie sa bezradni

gdzie kupić dekoracje na tort
Wixalka 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Sob Lis 07, 2015 17:00
Posty: 62
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Mar 11, 2019 21:40    Temat postu: Re: Rwa kulszowa

Rwa kulszowa to najgorszy ból kręgosłupa. Pojawia się nagle i obejmuje cały przebieg nerwu kulszowego. Ból promieniuje do podudzia do pięty. Możemy go odczuwać nawet w palcach stóp. Jak poradzić sobie w bólach kręgosłupa. Skorzystać z masażu, ćwiczeń u rehabilitanta. Może wybrać się na bicze wodne na jakieś baseny, gdzie są gorące źródła? O tym dowiecie się z poradnika Zachowajmy Zdrowie http://www.zachowajmyzdrowie.pl/bol-kregoslupa-cwiczenia-masaz-rehabilitacja-kregarstwo/ .
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama